12.11.2007 – RC Biała Podlaska pomaga Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej z Psami przy OSP w Drelowie

W dniu 12.11.2007 r do Hotelu Dukat przybyła w komplecie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami, oczywiście z jej czworonożnymi członkami. Zebraną na loterii, w czasie kolacji 12.10.2007 w Zaścianku Borsuki, kwotę 1910 zł oraz 20 USD, na ręce szefa Zygmunta Szabaciuka, przekazali Skarbnik Justyna Dudzicz i Prezydent Janusz Matusiak.
Strażacy z Drelowa własnym zapałem stworzyli jedyną w woj. Lubelskim oraz jedną z 9 w Polsce grupę poszukiwawczo-ratowniczą, wykorzystującą psy do poszukiwania osób zaginionych. Jeden z psów, „Bero” uzyskał w styczniu tytuł „Psa Miesiąca” nadawany przez miesięcznik Mój Pies.