13.10.2007 – Wspieramy Dzieci specjalnej troski w Zalutyniu

W czasie II Biesiady Podlaskiej, która odbyła się 13.10.2007, po inauguracji Centrum Dialogu Rotary w Białej Podlaskiej, przeprowadzona aukcja prac plastycznych przyniosła 2000 zł. W dniu 5.11.2007 r na zaproszenie klubu, do Hotelu Dukat, przybył dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu Józef Antończyk, na ręce którego zebraną kwotę przekazali Skarbnik Justyna Dudzicz i Prezydent Janusz Matusiak.
Twórczość niepełnosprawnych dzieci urzekła rotarian z USA ( RC Portland), którzy wizytowali wcześniej placówkę, dlatego też na ich prośbę prace takie zostały wysłane też do Portland. Dodatkowym efektem była również inicjatywa gości z USA nawiązania przez dzieci z ośrodka kontaktów z podobną placówką w Stanie Oregon (USA).