Syberia

Zapewne w oczach Bialskich Rotarian, Brack pozostałby na zawsze anonimowym miastem, gdyby nie wizyta ojca Marcina Dragana, misjonarza na dalekiej Syberii. Zebranie klubowe 18 stycznia wypełnione było barwnymi opowieściami o. Marcina o surowym klimacie, poczuciu przestrzeni, życiu pozbawionym nerwowego pośpiechu, względności odległości (np. bliskie wyjazdy na odległość 600km, czy nieco dalsze, ale jeszcze nieodległe na 1,5tys.), o życzliwości, pomocy wiernym. Brack jest miastem liczącym ok.300 tys. mieszkańców, żyjącym dzięki wielkiej elektrowni wodnej, hucie aluminium i oczywiście skarbom natury (lasy, ryby, zwierzyna). Parafia księdza Dragana jest nieliczna, liczy ok. 300 wiernych, potomków Polaków z czasów zesłań po powstaniu styczniowym oraz z czasów II wojny światowej, Niemców przesiedlonych w czasie wojny, Rosjan i ludzi innych narodowości. Rotary Club Biała Podlaska przekazał o. Marcinowi Draganowi 1100 zł ma rzecz Misji na Syberii. Z życzeniami szczęśliwej podróży uczestnicy zebrania serdecznie się żegnali z nadzieją na ponowne spotkanie.

Na fot.: o. Marcin Dragan, członkowie RC BP A. Skerczyńska, D. Sobkiewicz, M.Jarocki, J. Matusiak